Przemysł obronny

O przemyśle obronnym

Przemysł obronny jest jednym z prężniej rozwijających się rynków gospodarki w krajach wysokorozwiniętych. Popularyzacja tego zainteresowania jest wzmagana przez świadomość ludzką oraz negowania i piętnowanie tematyki broni w mediach. Szerokie spektrum filmów, targów bądź też znajomych przyczynia się do świadomego i nieświadomego rozpowszechnienia informacji o tej “zakazanej” tematyce wśród społeczności cywilnej. Media stanowczo zakazują(szczególnie w Unii Europejskiej) możliwości reklamy, wszelkiego rodzaju publikacji dotyczącej rozpowszechniania przemocy, tak też trzeba szukać alternatywnych dróg wyjścia z tej sytuacji, najczęściej przypomina to zwyczajną partyzantkę.

Na polskim rynku pojawia się coraz to więcej firm i sklepów oferujących różnego rodzaju broń oraz amunicję, zasada jest jedna: musisz posiadać zezwolenie.

Nasz rynek w dobie dzisiejszych czasów jest chłonny na różnego rodzaju broń, zarówno regenerowane “szroty” sprowadzane z zagranicy jak i nowe, dedykowane rozwiązania(custom) wykonywane przez rusznikarzy bądź na zamówienie bezpośrednio od producenta, za co trzeba niemało zapłacić 😉

Jak już nie trudno się zorientować, przemysł obronny/zbrojeniowy w Polsce o przeznaczeniu cywilnym raczkuje. W mediach możemy także czytać o liczny przypadkach i zaniechaniach dotyczących głównie zakładów “Łucznik” ale to samo tyczy się i wiąże z posłami, politykami, którzy trzymają nad tym piecze.

Skupmy się na szerzeniu wiedzy i pasji jaką jest broń wraz z jej przeznaczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *